UM Grudziądz: Weekend z Bronkiem

1 min czytania

**Biegi poświęcone najsłynniejszemu grudziądzkiemu sportowcowi, a także odsłonięcie muralu z jego wizerunkiem, premierowy pokaz filmu biograficznego oraz rajd rowerowy. W sobotę i niedzielę czcić będziemy postać Bronisława Malinowskiego.
**

Na jutro, 25 września, zaplanowano kolejną, jubileuszową edycję Biegów im. Bronisława Malinowskiego. Początek wydarzenia o godzinie 9.45. Na stadionie centralnym odbędą się liczne biegi młodzieżowe, z kolei ulicami miasta pobiegną zawodnicy w biegu głównym, którego dystans liczy 10 kilometrów. Trasa wiodła będzie ze stadionu Olimpii w kierunku osiedla Lotnisko i z powrotem. Szczegóły dotyczące zawodów na bieżąco podawane są

W związku z organizacją biegu głównego, w godzinach 9.45 11.30 z ruchu czasowo wyłączone zostaną ulice: Waryńskiego, Mikołaja z Ryńska, Piłsudskiego, Focha, Hallera, Warszawska, Polskich Skrzydeł, Kustronia, Nauczycielska. Ruch pojazdów na skrzyżowaniach poprzecznych odbywać się będzie wahadłowo.

Zarząd Dróg Miejskich zaleca korzystanie z alternatywnych dróg objazdowych, jednocześnie przepraszając Za wszystkie utrudnienia.

Dzień później, w niedzielę 26 września, odbędą się następujące wydarzenia: rajd rowerowy z Mariny do Rulewa (początek o godzinie 10.00), odsłonięcie muralu z Bronisławem Malinowskim przy ul. Korczaka 9 (godzina 17.15) oraz premiera filmu biograficznego o Bronisławie Malinowskim pt. Wybiegać marzenia”, poprzedzona prelekcją Łukasza Panfila (godzina 18.00, Centrum Kultury Teatr).

Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy

Urząd Miejski w Grudziądzu,

grudziadz.pl/artykul/69/18226/weekend-z-bronkiem

Autor: krystian